יוצאים על הבר | גולדמונד

29.10 יום שבת

על האירוע

ניפגש על הבר ונרים כוסית לחיים של בחירה
אבי רן מגיע לבר ויספר על הילדות שלו, המעבר לישיבה בכפר בוסייר צרפת והניתוק מהמשפחה. על הקשיים שעבר שם דרך ההתמודדות עם המשברים, החזרה לארץ וההתאקלמות, על היציאה מהדת והחיבור חזרה ללב שלו.

לישיבה שהייתה ממוקמת בכפר קטן אי שם בצרפת קראו "נובהרדוק" ואליה שלחו נערים כדי להתחזק אבל מי שיצא משם סיפר על זוועות, השפלות, כליאה והתעללות מצד אנשי הצוות.

אבי רן למד בישיבה הזאת ויחד עם עוד כמה מבוגרי הישיבה בסיוע מפיקי הסרט התיעודי "לצאת מבוסייר" הם הצליחו לגרום לסגירת המקום על ידי המשטרה המקומית ולהעמיד את מנהלי הישיבה לדין.

בסיום ההרצאה מוזמנים לשיח פתוח עם אבי.

על הארגון המפיק - יוצאים לשינוי

עמותת "יוצאים לשינוי" הוקמה על ידי יוצאות ויוצאי החברה החרדית (חרדים לשעבר) במטרה לפעול לצמצום הקשיים הנערמים בדרכם של המבקשים לצאת מהעולם החרדי ולשמש מערכת תמיכה עבורם. היא פועלת בשני מישורים מרכזיים התומכים זה בזה – במישור המדיניות והפיתוח, הנוגע לשינוי מדיניות מול גופי ממשל ומוסדות רשמיים (באקדמיה, בתעסוקה ובצבא), ע”י קידום מדיניות תומכת והשוואת זכויות עבור יוצאי המגזר החרדי, עידוד מחקר ומודעות לתופעה. ובמישור האישי, הנוגע לסיוע פרטני- פתיחת שני מרכזי הכוון וקהילה ליוצאים, קיום פעילויות קהילתיות שונות, הפעלת שירותי הכוון (בתחום ההשכלה, התעסוקה ומיצוי זכויות) ועוד.

להרשמה ליוצאים על הבר | גולדמונד

אירועים נוספים באזור שלך

יוצאים בתשובה | הקרנת הסרט "אור חוזר"

02.11 יום רביעי

20:00

הסלון של יוצאים לשינוי

בוחרים בגואה – חוגגים את החופש לבחור יחד עם יוצאות ויוצאי החברה החרדית

26.10.22

Chapora Jetty, H.No 340/2 Village Anjuna-Caisua, Goa, India.

פסטיבלבחור | הופעה של אהוד בנאי

03.11 יום חמישי

17:30

כיכר אתרים תל אביב