בעקבות האוכל היהודי | סיור קולינרי בבני ברק

27.10 יום שישי

על האירוע

בני ברק – עיר תוססת ומרתקת, השחור-לבן הכי צבעוני שיש – שוכנת במרחק כחמש דקות נסיעה מבירת התרבות של ישראל, תל אביב, וכמה שונה ממנה…
מה קורה שם, ברחובות העמוסים, בסמטאות הישנות, בבניינים המאוכלסים, בחנויות שהפכו שם דבר, בבתי הכנסת הרבים ובשיח הפנימי?
את כל אלו נגלה במסע חוויתי שייקח אותנו אחורה בזמן, לימי ראשית העיר הייחודית הזאת, ודרך מודעות הרחוב, ציוני דרך וסיור טעימות נתוודע לסוד קסמה.

המדריכה שלכם, מירי מילשטיין, חסידת גור בני-ברקית לשעבר, תוביל אתכם מרחוב ר' עקיבא המפורסם אל ישיבת פונוביז' והשכונה הראשונה בעיר, ותחשוף בפניכם את כל המרכיבים הסודיים של התמהיל הבני-ברקי.

הסיור יתקיים ביום חמישי בערב, או בבני ברקית "ליל שישי". בערב זה העיר מתמלאת ניחוחות של תבשילי השבת והרחובות, העמוסים ממילא, מתמלאים באנשים, נשים וטף הממהרים להכין עצמם ליום המנוחה.
זמן מעולה לטעימות האוכל היהודי האותנטי והתוודעות ללב הפועם של המרכז החרדי הגדול בישראל.
מוזמנים למסע אחר, מרתק, פוקח לב, ממלא בתובנות ובחיבורים אנושיים.

משך הסיור: כשעתיים.
עלות: חינם! אך נדרשת הרשמה מראש.
להתראות בבני ברק!

על הארגון המפיק - יוצאים לשינוי

ארגון 'יוצאים לשינוי' הוקם על ידי יוצאות ויוצאי החברה החרדית ולמען היוצאים. הארגון קם מתוך הצורך לקחת את גורלנו בידינו ולהוביל את עתידה של התנועה החברתית ההולכת וצומחת של יוצאות ויוצאי החברה החרדית העושים את מסעם להשתלבות בחברה בישראל. הארגון פועל להבטחת זכויות ליוצאי החברה החרדית, באמצעות פעילות מול קובעי מדיניות, פיתוח תוכניות והעלאת נושאים אלו למודעות הציבורית. הארגון דואג לסיוע לכל יוצא ויוצאת החברה החרדית ללא כל קשר ברמת דתיות או התניה אחרת. ארגון 'יוצאים לשינוי' שם דגש על סיוע ישיר למדינה ולמוסדות ציבוריים ומסייע בפיתוח והתאמת תוכניות ליוצאות והיוצאים, במטרה להקנות להם כלים שיאפשרו להם להתקיים, ליצור, להתקדם ולחיות בכוחות עצמם. הארגון פועל מזה עשור.

אירועים נוספים שיכולים לעניין אותך

בוחרים בגואה – חוגגים את החופש לבחור יחד עם יוצאות ויוצאי החברה החרדית

26.10.22

Chapora Jetty, H.No 340/2 Village Anjuna-Caisua, Goa, India.