פסטיבלבחור | הופעה של אהוד בנאי

03.11 יום חמישי

על האירוע

יוצאים לשינוי גאה להציג: פסטיבלבחור!

לראשונה בישראל ולכבוד יום הבחירה הבינלאומי יתקיים פסטיבל בחירה ייחודי, חברתי ואומנותי במרחב החברתי בכיכר אתרים בתל אביב.

בפסטיבל, שיחתום את אירועי יום הבחירה תוכלו להנות במיריד האומנות של יוצאות ויוצאי החברה החרדית, לטעום אוכל יהודי בנגיעות פיוז'ן, ולסגור את היום עם מופע של האחד והיחיד אהוד בנאי(!) ומסיבה לתוך הלילה

פרטים נוספים שאתם צריכים לדעת:

האירוע יתקיים במיקום מיוחד מאד: במרחב החברתי – מועדון הקולוסיאום לשעבר בכיכר אתרים בת"א – מרכז חינוכי שמארח אלפי אנשים בכל חודש ומקדם את המאבק לשוויון מגדרי ולאחריות חברתית. אין מקום מתאים ממנו כדי לארח את תנועת היציאה באירוע ההיסטורי הזה.

ב-17:30 יפתח יריד של מגוון יצירות אומנות של יוצאות ויוצאי החברה החרדית: תכשיטים, קרמיקה, ציור, צילום, פיסול, קעקועים זמניים וקבועים לצד אוכל יהודי בנגיעות פיוז'ן שיוגש למשתתפים.
האומנים המציגים:
עדי סתיו – ציור
אומנית פלסטית, בת 25 : "לרוב אני תופסת תמונה בראשי, מפתחת אותה לכיוון שמרגיש ומעניין אותי ונותנת לאינסטינקטים שלי להוביל החל מהבחירה לאן להמשיך לפתח את הסיפור החדש שאני יוצרת, וגם מבחינת בחירת החומר, המימדיות, הקצב של הרגש והיצירה בו".
תמימה פרידמן – קרמיקה
קרמיקאית יוצרת, בשנים האחרונות מתגוררת במטולה: תמיד אהבתי ליצור בשלל חומרים ולקרמיקה הגעתי די במקרה. לקח לי זמן להתחבר לחומר ועם ההשקעה התאהבתי במקצוע! החימר הוא מורה בשבילי ומאפשר לי להאט, להקשיב, להיות בתשומת לב לכאן ועכשיו ומהווה תרפיה עבורי".
ציפי לוי – קעקועים
יוצאת החברה החרדית מזה שבע שנים: "כשיצאתי גיליתי את עולם הקעקועים שהלהיב אותי וכך עד היום, כל קעקוע מרגש אותי, כיוון שאני ציירת המגוון שאני מקעקעת הוא רחב מאד והכל אפשרי מסעיר ומרתק".
בגלל מגבלת הזמן ניתן יהיה לבחור קעקוע מתוך מבחר נתון, יש אפשרות לקבל יעוץ ולקבוע תור לקעקועים מורכבים וארוכים יותר.
דבורנית מילשטיין – תכשיטים
יוצאת החברה החרדית: "מאז הקורונה התחלתי להתעסק בחרוזים וגיליתי את האהבה שלי לפנינים,  האלגנטיות שיכולה להיות משולבת בשרשרות מצועצעות בצורה של השלמה ללבוש מגניב כמו כן גם שרשרות ששומרות על האלגנטיות של הפנינים כפי שהן.
כל השרשראות מפנינים טבעיות ממים מתוקים".
תמר צייטלין – ציור
ציירת ואומנית ישראלית, בת 37, הייתה חברה בקהילת נטורי קרתא האנטי ציונית ועזבה את הקהילה הסגורה יחד עם בן זוגה וששת ילדיהם, יצירותיה הנוכחיות, נועזות ומבטאות את השינויים והתמורות בעולמה ועוסקות בחיים, טבע, אהבה וכן יהדות מזוויות שונות ומגוונות.
אסתי ולוצקי – ציורי גוף
אומנית ציורי גוף, בת 29: "אני מציירת מאז שאני זוכרת את עצמי. צבע עבורי זו דרך לביטוי עצמי, דרך להפוך את העולם ליפה יותר ולצבעוני יותר. החוויה של ציורי גוף נותנת לי להרגיש מאושרת, שלווה. כשאני מחזיקה מכחול בין הידיים, אני מרגישה כמו פייה שמחזיקה בשרביט ויכולה ליצור קסמים בעזרתו".
שרה ליז – תכשיטים
אומנית ויוצרת תכשיטים, בגיל 14 עלתה לארץ מארה"ב, חזרה בתשובה, הפכה חרדית, נישאה, יצאה בשאלה. והיום בגיל 42 היא אמא לשישה ילדים וסבתא ל-2 נכדים: "התשוקה שלי היא להתחבר לאנשים ולעשות להם יצירות יפות ומשמעותיות של אומנות מתועלת שמחזיקה בהעצמה שהם רוצים".
דבורה רוטמן – תיקי בד
תופרת מבדים שמחפשים חיים חדשים ~ מיחדוש, יוצאת החברה החרדית. "השנה הגשמתי חלום של 10 שנים, והתחלתי לתפור.. הבנתי שהכי מרגש אותי זה לקחת בדים שהיו אמורים להיזרק, ולהכין מהם דברים. פתחתי סטודיו תפירה קטן בבית, ובו אני שואפת לאפס פסולת ויצירות משילובי בד מגוונים." ביריד ימכרו תיקי צד,תיקים קטנים לפלאפון וארנק, לפאוצ'ים בכמה גדלים ותיקי גב. ניתן לשלם במזומן או בביט.
צוריאל  יהושע – עצים סיניים ופיסול
צוריאל גדם באופקים וכיום גר בירושלים. מאז שיצא מהעולם החרדי חיפשתי דברים שעושים לי טוב, ומצאתי באומנות, נגרות, תכשיטים.
"כבר כמה שנים שאני מתעסק בעץ ומשם התפתח ליצירות בשילוב עץ, חוטי ברזל, שרשראות, תליונים ועוד". ניתן לרכוש ציורים בטכניקת פורינג, תכשיטים, מוצרי נוי, כמו כוסות, מפות ומוצרים מעץ. ניתן לשלם במזומן או בביט.
גיל בניסטי – צילומים
 צלם דוקומנטרי, יוצר תוכן ובוגר החברה החרדית בן 28: "האהבה הנוכחית שלי לפריים המצולם פלוס עברי כילד חרדי, הובילו אותי למסע תיעודי במקום שבו גדלתי. באמצעותו יצרתי דרך האמנות הדיגיטלית קשר אנושי לעולם תרבותי כל כך קרוב, אבל גם כל כך רחוק".

ב-20:30 ניכנס למרחב החברתי להופעה המרכזית של הערב עם הזמר והיוצר המופלא אהוד בנאי, ומיד לאחר מכן נחתום את אירועי יום הבחירה עם מסיבה לתוך הלילה.

במסיבה ובהופעה יהיה בר פתוח, דרינק ראשון עלינו!

הכניסה ללא עלות אך מספר המקומות מוגבל, הכניסה מותנית בהרשמה מראש ועל בסיס מקום פנוי.

על הארגון המפיק - יוצאים לשינוי

עמותת "יוצאים לשינוי" הוקמה על ידי יוצאות ויוצאי החברה החרדית (חרדים לשעבר) במטרה לפעול לצמצום הקשיים הנערמים בדרכם של המבקשים לצאת מהעולם החרדי ולשמש מערכת תמיכה עבורם. היא פועלת בשני מישורים מרכזיים התומכים זה בזה – במישור המדיניות והפיתוח, הנוגע לשינוי מדיניות מול גופי ממשל ומוסדות רשמיים (באקדמיה, בתעסוקה ובצבא), ע”י קידום מדיניות תומכת והשוואת זכויות עבור יוצאי המגזר החרדי, עידוד מחקר ומודעות לתופעה. ובמישור האישי, הנוגע לסיוע פרטני- פתיחת שני מרכזי הכוון וקהילה ליוצאים, קיום פעילויות קהילתיות שונות, הפעלת שירותי הכוון (בתחום ההשכלה, התעסוקה ומיצוי זכויות) ועוד.

להרשמה לפסטיבלבחור | הופעה של אהוד בנאי

אירועים נוספים באזור שלך

יוצאים בתשובה | הקרנת הסרט "אור חוזר"

02.11 יום רביעי

20:00

הסלון של יוצאים לשינוי

בוחרים בגואה – חוגגים את החופש לבחור יחד עם יוצאות ויוצאי החברה החרדית

26.10.22

Chapora Jetty, H.No 340/2 Village Anjuna-Caisua, Goa, India.

מסיבת הפתיחה של אירועי יום הבחירה

27.10 יום חמישי

22:00

מועדון הדופלקס