OutStand

יוצאים. מובילים. משפיעים.

מחזור הראשון של OutStand – תוכנית המנהיגות של יוצאות ויוצאי החברה החרדית מבית יוצאים לשינוי יצא לדרך

"כל המאמין שלא ניתן לשנות את ההיסטוריה, מעולם לא ניסה לכתוב את ספר הזיכרונות שלו"

(דוד בן גוריון, בוגר החינוך החרדי וראש ממשלת ישראל הראשון)

מדי שנה כ-3,500 צעירות וצעירים עוזבים את החברה החרדית ויוצאים למסע ארוך ומאתגר בדרך להשתלבות בחברה הישראלית הכללית. צעירים אלו, שרבים מהם נותרים חסרי עורף משפחתי, מתמודדים עם פערי השכלה עצומים, פערי תרבות וקשיים כלכליים.

מבין אלפי היוצאות והיוצאים יש מי שהצליחו, למרות כל האתגרים, להתברג בצמתי מפתח מרכזיים בחברה הישראלית. יוצאות ויוצאים אלו הגיעו למוקדי ההשפעה לאחר עמל רב, שתחילתו בהשלמת פערים וסופו בסלילת הדרך באופן עצמאי, ללא סיוע וללא רשת קשרים.

מתוך רצון לשקף את תרומתה של תנועת היציאה לחברה הישראלית, מתוך הצורך לחבר ניסיון חיים לאתגרים עכשוויים ומתוך הכרח לפעול לצמצום הפערים בין אוכלוסיית היוצאים לאוכלוסייה הכללית הוקמה תוכנית המנהיגות OutStand. התוכנית אוספת לשורותיה יוצאות ויוצאים הנמצאים בעמדות השפעה, מחברת ביניהם באמצעות רשת עמיתים, מסייעת לפיתוחם האישי, המקצועי ולמען קידום מטרותיהם המשותפות. כצעד ראשון, כינסו היוזמים קבוצת איכות המדגימה את קהל יעד של התוכנית, ויחד שרטטו את מטרותיה, את אופי המפגשים ואת החזון המשותף: יצירת מוקד כוח של יוצאות ויוצאים מצליחים, הפועלים יחד לקידום מטרותיהם המשותפות, ובכך מעוררים תקווה והשראה בקרב יוצאות ויוצאים צעירים בתחילת דרכם.

את התוכנית מפעילה עמותת יוצאים לשינוי, אשר הוקמה על ידי קבוצת יוצאים מהחברה החרדית, ומטרותיה: סיוע ומענה לכל הצרכים של כל יוצאי המגזר החרדי, ללא התייחסות לאמונתם הדתית, מצבם האישי, השלב שבו הם נמצאים בתהליך היציאה או כל קריטריון אחר.

 העמותה פועלת בשני מישורים מרכזיים התומכים זה בזה – שינוי מדיניות והשוואת זכויות ליוצאים על ידי קשרי ממשל, מחקר ופיתוח, העלאת מודעות והדרכות לסגל מקצועי, לצד הפעלת תוכניות העשרה, מרכזים קהילתיים, ומתן שירותי הכוון וסיוע משפטי. לפי חזון העמותה, השילוב בין העבודה כלפי חוץ והשקעה כלפי פנים יביא להשתלבותם המלאה של היוצאים בחברה הישראלית הכללית, ולמיצוי הפוטנציאל העצום הטמון בהם, הן כיחידים הן כקהילה.

המשך קריאה ↓

על התוכנית

OutStand היא תוכנית שנתית הכוללת מפגשים סדירים, סמינרים ונטוורקינג איכותי של יוצאות ויוצאים הנמצאים בעמדות מפתח בתחומים מגוונים. הקבלה לתוכנית כרוכה בהגשת מועמדות, עמידה בתנאים המופרטים ב"קול קורא" וריאיון אישי בוועדת הקבלה. בסיומו של כל מחזור יצטרפו הבוגרים החדשים לקהילת רשת העמיתים המאגדת את כלל בוגרי התוכניות לאורך השנים. 

 

למי התוכנית מתאימה?

יוצאות ויוצאי החברה החרדית

בכירים בעמדות השפעה, יזמים ומובילים בתחומים מגוונים

בעלות ובעלי יכולת מוכחת של יזמות, עשייה ומעורבות משמעותית

נכונות והתחייבות להשתתפות בכל מפגשי התוכנית

אנו שמחים מאד על התעניינותך בתכנית OutStand - תכנית המנהיגות של יוצאות ויוצאי החברה החרדית!
טופס זה הנו השלב הראשון בתהליך המיון לתכנית, והוא כולל ארבעה חלקים: פרטים אישיים, רקע, ניסיון מקצועי ומניעים להשתתפות בתכנית. המתאימים יוזמנו להמשך התהליך כפי שיפורט בהמשך. התכנית תחל בחודש פברואר ותסתיים בחודש דצמבר 2023.

הסיפור שלנו - יוצאים לשינוי

את התוכנית מפעילה עמותת יוצאים לשינוי שהוקמה בשנת 2013 על ידי יוצאות ויוצאי החברה החרדית (חרדים לשעבר), במטרה לפעול לצמצום הקשיים הנערמים בדרכם של המבקשים לצאת מן העולם החרדי, וכן ולשמש מערכת תמיכה עבורם.

מטרת הארגון: לפעול לשילוב מיטבי של היוצאים בחברה הישראלית בכל התחומים.

פעילות הארגון מחולקת לשני מישורים מרכזיים התומכים זה בזה: במישור הכולל אנו פועלים לשינוי מדיניות ולמיצוי זכויות, זאת באמצעות יצירת קשרים עם גורמים בעלי השפעה, הקצאת משאבים למחקר ופיתוח, תפעול מערכים להגברת המודעות בקרב הקהל הרחב והדרכות לאנשי מקצוע רלוונטיים.
במישור הפרטני אנו מפעילים מגוון שירותי סיוע ליוצאות וליוצאים. המהווים מעטפת תומכת ומקיפה לכל תחומי החיים, וניתנים לכל הפוניםללא קשר לזהותם הדתית כיום.

רשת העמיתים

שרי גור

מנכ"לית, פורומטק

רפאל ג'רמון

מנהל קשרי משקיעים, בוליגו קפיטל

שירה אלק

עורכת מגזין "התקופה, עיתונאית ומעצבת גרפית

נחי פסיקוב

סמנכ"ל, יוצאים לשינוי

יעקב מוזס

ראש מדור חדשנות ודיגיטל, צה"ל

שרה גזית

ראש מדור שותפויות אסטרטגיות וקשרי תעשייה, ActiveFence

יוסי קלאר

ראש מטה, בלוגרין טכנולוגיות מים

אפרת אטון

יועצת אסטרטגית ומלווה תהליכים

חיים רובינשטיין

מנהל תקשורת וקשרי משקיעים וממשל,
אורה אייר

יהודה שוחט

עורך ראשי, מגזין ליברל

לאה טוניק

מנהלת פרויקטים, סם שפיגל, מפיקה ומנכ"לית "תרבות של סולידריות"

אייל אקרמן

מחזיק תיק תיירות, עיריית תל אביב

הדס מור

מנהלת פרויקטים, יוצאים לשינוי

דוד שץ

מפתח מוצר, פיברוטקס טכנולוגיות

מיכאל רבר

סגן מפקדת בית הספר למשפט צבאי, צה"ל

יוסי תורתי

Enterprise Security Manager, Sygnia

גולדי רייך

עצמאית, תרבותא

יצחק הלפרין

יועץ תקשורת, הלפרין תקשורת

חיה סוגוט

סמנכ"לית מוצר, קטליסט

יוסי עדס

מנהל תחום מימון, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים

שפרה קורנפלד

סופרת ומנחת אירועים ופודקאסטים

ד"ר יוסי דוד

מרצה בכיר, אוניברסיטת בן גוריון